Rehabilitacja - jak dostać się do specjalisty?

rehabilitacja

Gdy boli cię kręgosłup, to najpierw idziesz do lekarza pierwszego kontaktu. On najczęściej wypisuje skierowanie do lekarza specjalisty od rehabilitacji. Po odczekaniu kilku tygodni a nawet miesięcy wreszcie ci się udaje trafić na fizykoterapia lub masaż. Licząc tylko na państwową służbę zdrowia musisz spędzić długi okres czasu w bólu, aby wreszcie uzyskać zasłużoną pomoc. To absurd, że gdy się opłaca składki zdrowotne trzeba tyle czekać, aby uzyskać fachową pomoc. Wiele osób decyduję się na skorzystanie z prywatnej służby zdrowia i tak trafia do prywatnych gabinetów rehabilitacji, jak na przykład Galen z Milicza https://www.galenmilicz.pl/.

W normalnym kraju, gdy ktoś ulegnie kontuzji lub wypadkowi, przysługuje w poleceniu rehabilitacja. Tak też jest w Polsce, ale tylko na papierze.W rzeczywistości czas oczekiwania na zabiegi fizjoterapii wynosi od kilku, do nawet kilkunastu miesięcy. Taka sytuacja sprawia, że  sens i skuteczność  terapii jest bardzo wątpliwy.

Taka sytuacja napędza klientów do prywatnych gabinetów rehabilitacyjnych. Ludzie wydają ostatnie pieniądze na zabiegi fizjoterapii, kinezyterapii, fizykoterapii i masaże lecznicze. Prywatne ośrodki powstają jak grzyby po deszczu.Poziom takich miejsc jest bardzo różny, ponieważ status zawodu fizjoterapeuty jest wciąż nieuregulowany. Przykładem gabinetu, w którym  wszystkie zabiegi i czynności wykonywane są profesjonalnie jest Sanitas z Wrocławia http://sanitas.wroclaw.pl/. Pracujący tam osoby  legitymującą się dyplomamipolskich uczelni, takich jak Akademie Wychowania Fizycznego. Zakres wykonywanych usług jest wciąż poszerzamy i dostosowany do potrzeb pacjentów. Można także wypożyczyć sprzęt niezbędny do funkcjonowania w nowych warunkach, a mianowicie do dyspozycji jest wypożyczalnia sprzętu inwalidzkiego. Za niewielką opłatą można wynająć na określony czas łóżko ortopedyczne, balkoniki, parapodia i inne przedmioty pierwszej potrzeby.