Skok do wody - złamanie kręgosłupa szyjnego

woda

Skok do wody kojarzy się zawsze z beztroskim wypoczynkiem na basenie, jeziorze, lub nad morzem.Niestety, wielu młodym ludziom skok do wody to czynność, która sprawiła, że zostali inwalidami na całe życię. Mimo ogromnych środków przeznaczonych na badanie nad regenerację rdzenia kręgowego, medycyna wciąż jest bezradna i osoby takie muszą poruszać się na wózkach inwalidzkich.

skok do wody

Przykładem takiego człowieka,który jest sparaliżowany od szyji w dół, jest czterdziestoletnich legniczanin http://tetrus.pl/. 20 lat temu będąc w Rokitkach  razem z przyjaciółmi niefortunnie skoczył na główkę do wodyi złamał kręgosłup na odcinku C5. Mimo planów osobistych i zawodowych musiał bardzo przewartościować swoje życie. Długo nie mógł zaakceptować nowej sytuacji, ale po kilku latach zaczął walczyć o siebie i o jakość swojego życia. Obecnie mieszka w Domu Pomocy Społecznej, porusza się na elektrycznym wózku inwalidzkim, doskonale opanował sztukę tworzenia stron i pozycjonowanie, a co najważniejsze udziela się społecznie i na swoim przykładzie pokazuje, że godne życie z tetraplegią jest możliwe. Paraliż czterokończynowy zmienia życie, ale je nie zakańcza. To motto próbuję wpajać wszystkim nowym osobom, które z powodu wypadku poruszają się na wózku inwalidzkim.

Na swojej stronie przedstawia przykłady własnych osiągnięć, które udało mi się zrealizować, mimo tak głębokiego kalectwa.I tak zaliczył już latanie na motoparalotni, pływanie na żaglówce, zwiedzanie Świeradowa i Wrocławia oraz zamku Topacz.