Torty - tradycyjny prezent urodzinowy

torty

Jestem smakoszem tortów od najmłodszych lat. Najbardziej lubię te z bitą śmietaną i kakaowym biszkoptem. Według mnie najlepsze torty robi cukiernia Yogi http://ciasta.wroclaw.pl/ z Wilkszyna koło Wrocławia. Stosowanie tradycyjnych metod pozbawiony konserwantów i sztucznych polepszaczy smaku, sprawia że każdy wyrób tego zakładu ma niesamowity smak i długo pozostaje w pełnej świeżości.

Moja przygoda z cukiernictwem zaczęła się w wieku 14 lat podczas ferii zimowych. Pracowałem jako pomocnik  ciastkarza w zakładzie rzemieślniczym mojego sąsiada, a jednocześnie ojca mojego bardzo dobrego kolegi. Pracując tam najadłem się wszelkich słodkości na całe życie. Na początku objadałem się świeżymi pączkami, eklerkami i napoleonkami. W miarę jednak upływu czasu stawałem się coraz mniejszym łasuchem  i tylko sporadycznie skonsumowanie mi jakieś ciasto na które miałem ochotę w danej chwili.

Obecnie staram się ograniczyć wszelkiego rodzaju słodkości, ponieważ mam kłopoty z nadwagą i chcę schudnąć. Z pewnością pożeranie pączków w tym by mi nie pomogło. Wolę jednak zachować formę i walczę, aby nie skusić się na jakiś cukierniczy wyrób, mimo, że mój bardzo dobry kolega cukiernik, często kusi mnie świeżymi i niesamowicie smacznymi pączkami.