Wakacje - najbardziej wyczekiwany czas w roku

wakacje

Wakacje to najbardziej oczekiwany okres w roku. Przeważnie wszyscy wakacje mamy w okresie letnim, kiedy jest ciepło i możemy obcować z naturą bez żadnych przeszkód. Z wakacjami kojarzą się też podróże, zarówno te bliskie  do rodziny lub znajomych, jak i te dalekie z wykorzystaniem biura podróży  lub własnych środków transportu. 

Ostatnie wakacje spędziłem w domku letniskowym położony w malowniczej Dolinie Baryczy http://domgruszeczka.pl/. Noclegi  były bardzo wygodne i komfortowe, a największą zaletą tego miejsca była możliwość pomieszczenia całej paczki w jednym w domku. Gruszeczka  to mała wioska położona blisko Milicza i to właśnie tam położony był nasz domek. Piękna okolica sprawiła, że po dwóch tygodniach spędzonych na łonie natury nikomu nie chciało się wracać do codziennego kieratu w miejscu zamieszkania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także uda nam się zebrać w jednym terminie i razem spędzimy niezapomniane chwile w tej pięknej scenerii. 

Zachęcam gorąco wszystkich do wakacyjnego wypoczynku w Polsce. Nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby być zadowolony z urlopu spędzonego nad polskim morzem, jeziorem lub rzeką. Najbliższa okolica nieraz potrafi zaskakiwać lepiej niż najbardziej znane tereny w Europie. Po co jechać do Grecji w Hiszpanii lub Chorwacji wiele godzin spędzają w samochodzie lub na lotnisku, gdy atrakcyjne miejsca mamy na wyciągnięcie ręki. Poza tym w Polsce zagrożenie terrorystyczne jest o wiele mniejsze, niż w Europie Zachodniej lub Południowej.